RIDSKOLEMÄSTARE 2020 HOPPNING

RESULTAT Västergård 2020-12-30

Klass 1 Bomklass för knattar och juniorer på nivå 0-1 med ledare
Ridskolemästare: Charlotte Stöllman   Birk   0 fel på hinder och 24 poäng
2. My Almborg             Dora   0 fel på hinder och 23,5 poäng
3. Linn Helmersson     Etna   0 fel på hinder och 22,5 poäng
4. Lisa Andersson       Dillba   0 fel på hinder och 22 poäng
4. Liv Linder                Misty    0 fel på hinder och 22 poäng
6. Betty Alkeby            Dora    0 fel på hinder och 20 poäng

Klass 2 Bomklass för knattar och juniorer på nivå 0-1 utan ledare
Ridskolemästare: Meja Jonsson   Dora  0 fel på hinder och 24,5 poäng
2. Svea Mårtensson          Misty  0 fel på hinder och 24 poäng
3. Jennifer Danheimer    Etna    0 fel på hinder och 21,5 poäng
4. Alva Lindulf                  Etna    0 fel på hinder och 18,5 poäng
4. Elsa Lindulf                  Birk     0 fel på hinder och 18,5 poäng
6. Mollie Allbjer               Musse    4 fel på hinder och 23 poäng
7. Frida Klaar Åbinger    Malva    4 fel på hinder och 21 poäng

Klass 3 Juniorer nivå 2. Höjd 20 cm för A-C ponny, 30 cm för D-ponny o ridhäst
Ridskolemästare: Junis Larsson   Bugg  0 fel på hinder och 23,5 poäng
2. Linnea Thomas           Wille      0 fel på hinder och 22,5 poäng
3. Love Hansson             Misty      0 fel på hinder och 21 poäng
4. Lilly Svensson             Malva    12 fel på hinder och 21,5 poäng
5. Hedvig Weréen           Musse    12 fel på hinder och 20,5 poäng
6. Emily Sjöman              Dora      12 fel på hinder och 19,5 poäng
7. Siri Henriksson Sahl   Bugg       uts

Klass 4 Juniorer nivå 3. Höjd 40 cm för A-C ponny, 50 cm för D-ponny o ridhäst
Ridskolemästare: Inez Ingemansson   Misty  0 fel på hinder och 24,5 poäng
2. Leah Lindqvist           Etna          0 fel på hinder och 22 poäng
3. Lily Leffler                  Musse       4 fel på hinder och 24 poäng
4. Matilda Nilsson         Sam            4 fel på hinder och 22,5 poäng
5. Isabell Ivarsson         Bomber       4 fel på hinder och 22 poäng
6. Filippa Bergström     Bomber        8 fel på hinder och 22,5 poäng
7. Alma Olausson           Wille          12 fel på hinder och 22 poäng
8. Ida Boman                  Bomber      16 fel på hinder och 22 poäng
9.  Märta Carlsson         Wille           uts
9. Fenja Fernbrant         Wendy       uts
9. Vera Thorstedt           Bugg           uts

Klass 5 Juniorer nivå 4. Höjd 50 cm för A-C ponny, 60 cm för D-ponny o ridhäst
Ridskolemästare: Lise Sjöman   Musse    4 fel på hinder och 23,5 poäng
2. Olivia Engel            Sam   uts

Klass 6 Vuxna. Valfri höjd 40 cm, 50 cm eller 60 cm. 
Ridskolemästare: Ulrika Ingemansson   Sam  0 fel på hinder och 24 poäng
2. Anna Bjering                   Malva      0 fel på hinder och 23 poäng
3. Kristoffer Bergström       Malva    4 fel på hinder och 21,5 poäng